Wiadomości

Miała 3 promile i opiekowała się 7-letnią córką. Podczas interwencji znieważyła i naruszyła nietykalność cielesną policjantów

Data publikacji 16.07.2020

Policjanci zatrzymali agresywną, wulgarną i pijaną 25-latkę, która mając trzy promile alkoholu w organizmie, próbowała opiekować się swoją córką. Policjanci i kurator zapewnili dziewczynce bezpieczeństwo, a pijaną matkę osadzili w policyjnej celi. Kobieta usłyszała zarzut znieważanie policjantów naruszenia ich nietykalności cielesnej oraz zmuszania ich przemocą i groźbą do odstąpienia od czynności służbowych. Za te przestępstwa grozi 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci materiały w tej sprawie przekażą ponadto do sądu rodzinnego i nieletnich oraz skierują do sądu wniosek o wgląd w sytuację tej rodziny. Jeżeli prowadzone postępowanie wykaże, że kobieta swoim zachowaniem naraziła swoje dziecko na utratę życia i zdrowia, wówczas odpowie za przestępstwo, za które grozi 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci we wtorek tuż przed godziną 19 zostali poproszeni o interwencję przez kuratora społecznego jednej z rodzin. Kurator przekazał policjantom informację o tym, że pijana matka sprawuje opiekę nad swoim 7-letnim dzieckiem. Na miejsce od razu pojechali dzielnicowi. Gdy 25-letnia kobieta zobaczyła policjantów, wpadła w szał, krzyczała, wyzywała interweniujących funkcjonariuszy. Policjanci razem z kuratorem najpierw zadbali o bezpieczeństwo dziecka. Policjanci nie chcieli, aby 7-latka był świadkiem zachowania swojej matki, dlatego bardzo szybko przekazali ją pod opiekę najbliższym członkom rodziny, którzy zadbali o jej bezpieczeństwo. Gdy dziecko było już bezpieczne, policjanci kontynuowali interwencję. Po sprawdzeniu alkomatem trzeźwości 25-letniej matki okazało się, że ma w organizmie 3 promile alkoholu. Kobieta cały czas była wulgarna i agresywna wobec policjantów. 25-latka stawiała bierny opór, w pewnym momencie ugryzła jednego z policjantów. Kobieta została obezwładniona i doprowadzona do policyjnego aresztu. Wczoraj usłyszała zarzut znieważanie policjantów naruszenia ich nietykalności cielesnej oraz zmuszania ich przemocą i groźbą do odstąpienia od czynności służbowych. Za te przestępstwa grozi 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci materiały w tej sprawie przekażą ponadto do sądu rodzinnego i nieletnich oraz skierują do sądu wniosek o wgląd w sytuację tej rodziny. Jeżeli prowadzone postępowanie wykaże, że kobieta swoim zachowaniem naraziła swoje dziecko na utratę życia i zdrowia, wówczas odpowie za przestępstwo, za które grozi 5 lat pozbawienia wolności.

Widzisz pijanych rodziców- zgłoś to! Ważne jest, aby każdy, kto zauważy nietrzeźwych opiekunów, od razu zgłaszał takie sytuacje na policję, straż miejską czy poprzez telefon zaufania do Ośrodka Interwencji Kryzysowej. Nie zapominajmy, że chodzi o bezpieczeństwo i życie najmłodszych. Nawet anonimowy sygnał może zapobiec nieszczęściu. Nie bądźmy obojętni na dziecięcą krzywdę.