Chcieli włamać się do biletomatu zostali zatrzymani - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Chcieli włamać się do biletomatu zostali zatrzymani

Data publikacji 16.07.2020

Policjanci z Gdańska zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy usiłowali się włamać do biletomatu na terenie Gdańska. Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Teraz grozi im 10 lat więzienia. Policjanci sprawdzą, czy zatrzymani mają związek z włamaniami do biletomatów, do których dochodziło w ostatnim czasie na terenie miasta.

Funkcjonariusze z komisariatu policji na gdańskiej Oruni w miniony wtorek krótko przed godziną 2.00 odebrali zgłoszenie o włamaniu do biletomatu na przystanku tramwajowym w rejonie gdańskiego Chełma. Policjanci pojechali na miejsce, mężczyźni, którzy byli przy biletomacie na ich widok, zaczęli uciekać. Mundurowi ruszyli za nim w pościg. Po kilkudziesięciometrowym pościgu funkcjonariusze obezwładnili i zatrzymali obu mężczyzn, mieszkańców powiatu gdańskiego w wieku 35 i 20 lat. Podczas ucieczki jeden z mężczyzn odrzucił łom, którym najprawdopodobniej podważał obudowę biletomatu, a w trakcie kontroli drugiego z mężczyzn funkcjonariusze również znaleźli narzędzia, które najprawdopodobniej posłużyły mu do popełnienia przestępstwa.

Policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej oraz technik kryminalistyki przeprowadzili oględziny zniszczonego biletomatu i zabezpieczyli ślady. Zatrzymani spędzili noc w policyjnym areszcie, a następnego dnia usłyszeli zarzuty dotyczący usiłowania kradzieży z włamaniem.
Policjanci nadal pracują nad tą sprawą i sprawdzają, czy mężczyźni mają na swoim koncie także inne włamania do biletomatów na terenie Gdańska.

Kradzież z włamaniem jest przestępstwem, za które grozi 10 lat więzienia.

  • policjanci i zatrzymany