POLICJANCI ZADBAJĄ O BEZPIECZEŃSTWO PIESZYCH - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

POLICJANCI ZADBAJĄ O BEZPIECZEŃSTWO PIESZYCH

Data publikacji 16.07.2020

17 lipca pomorscy policjanci zwrócą szczególną uwagę na niechronionych uczestników ruchu drogowego. Więcej patroli i więcej kontroli, których celem będzie zmniejszenie ilości zdarzeń z udziałem pieszych i rowerzystów.

W najbliższy czwartek na terenie województwa pomorskiego zostaną przeprowadzone wzmożone kontrole mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa  niechronionym  uczestnikom ruchu drogowego. Ich celem będzie zmniejszenie ilości zdarzeń z udziałem pieszych i rowerzystów oraz przypomnienie, że piesi i rowerzyści są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego.

17 lipca, od wczesnych godzin porannych, na drogach naszego województwa zobaczymy większą ilość policjantów, którzy będą zwracać szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz zachowanie innych uczestników ruchu wobec pieszych i rowerzystów.

Wraz ze sprzyjającymi warunkami drogowymi na naszych drogach pojawiło się więcej rowerzystów. W rejonach  atrakcyjnych turystycznie można zauważyć wczasowiczów, którzy pochłonięci letnim wypoczynkiem nie zawsze zwracają uwagę na bezpieczeństwo na drodze.

Rowerzystom przypominamy, że jazda w kasku nie jest obowiązkiem, ale jest zalecana i niejednokrotnie uratowała życie podczas upadku.

Pieszym przypominamy o uważnym przechodzeniu przez przejścia i upewnieniu się, że żaden pojazd nie nadjeżdża. W rejonach przejść dla pieszych dochodzi do największej ilości zdarzeń z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Zielone światło nie daje nam gwarancji bezpieczeństwa. Oślepiające słońce może sprawić, że kierujący będzie miał ograniczona widoczność.

Pamiętajmy, że wakacje to urlop od pracy i nauki, nie od bezpieczeństwa.