Policjanci zatrzymali 19-latka, który strzelał w okna - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci zatrzymali 19-latka, który strzelał w okna

Data publikacji 15.07.2020

Policjanci z Gdańska zatrzymali 19-latka, który strzelał z wiatrówki w okna budynku. Pokrzywdzony oszacował straty na tysiąc złotych. 19-latek podejrzany o uszkodzenie mienia trafił do policyjnej celi. Policjanci w jego mieszkaniu zabezpieczyli broń oraz pudełko ze stalowym śrutem. Za zniszczenie mienia grozi 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci kilka dni temu przyjęli zawiadomienie o tym, że nieznany sprawca w ciągu dwóch dni uszkodził szyby w nowo wybudowanym budynku, w oknach widoczne były przestrzeliny. Policjanci na miejscu wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady. Kryminalni z komisariatu na Osowej, dzięki dobremu rozpoznaniu bardzo szybko zdobyli informacje, kto może być sprawca tego przestępstwa. Funkcjonariusze wczoraj po godzinie 19 zapukali do jednego z mieszkań, w którym zatrzymali 19-latka podejrzanego o to przestępstwo. Podczas przeszukania mężczyzny policjanci zabezpieczyli od niego schowany za paskiem spodni pistolet gazowy, a w jednym z pokoi w szafce policjanci zabezpieczyli pudełko, w którym znajdował się stalowy śrut.

19-latek dziś zostanie przesłuchany i usłyszy zarzut uszkodzenia mienia, za to przestępstwo grozi 5 lat pozbawienia wolności.

  • policjant i zatrzymany