Wiadomości

Spotkanie z dziećmi w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”

Data publikacji 15.07.2020

Wczoraj malborscy policjanci spotkali się z dziećmi przebywającymi na półkoloniach w Szkole Łacińskiej w Malborku. Funkcjonariusze przybliżyli uczestnikom tajniki policyjnej służby oraz promowali wśród najmłodszych zasady bezpiecznego wypoczynku n letniego w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Malborscy policjanci w trosce o najmłodszych podejmują wiele działań profilaktycznych, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży korzystającym z wypoczynku letniego. W tym roku z uwagi na panujący stan epidemii w Polsce spotkania z dziećmi były utrudnione, ale funkcjonariusze wykorzystują każdą możliwą sytuację, aby porozmawiać z nimi o zasadach bezpieczeństwa. W środę dzielnicowy i policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną z malborskiej komendy odwiedzili uczestników półkolonii organizowanych przez Malborskie Centrum Kultury i Edukacji. Podczas spotkania funkcjonariusze opowiedzieli dzieciom o swojej pracy, czym mundurowi zajmują się na co dzień i pokazali najmłodszym  w jaki sposób zabezpiecza się ślady kryminalistyczne. Każdy chętny uczestnik mógł na pamiątkę odcisnąć ślad swojej dłoni. Policjanci  przypomnieli również najmłodszym o bezpieczeństwie podczas wakacji zarówno w mieście jak i poza nim. Funkcjonariusze w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” rozmawiali z dziećmi jakich zasad należy przestrzegać podczas spędzania czasu wolnego nad akwenami wodnymi.

Na zakończenie spotkania mundurowi rozdali uczestnikom opaski odblaskowe. Policjanci z malborskiej komendy będą przez całe wakacje realizować spotkania z dziećmi i młodzieżą, którzy będą spędzać letni wypoczynek na terenie powiatu, żeby porozmawiać z nimi o bezpiecznych zachowaniach podczas wakacyjnych zabaw. Bo szczęśliwe wakacje to bezpieczne wakacje.

  • policjantka i dzieci