Działania policjantów w pociągach SKM - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Działania policjantów w pociągach SKM

Data publikacji 14.07.2020

Sopoccy policjanci, podobnie jak funkcjonariusze z Gdańska, Gdyni i z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku rozpoczęli działania, których celem jest ograniczenie przestępczości na szlakach kolejowych. Umundurowanych policjantów spotkać już można w pociągach SKM, na peronach i w okolicy dworca.

Wakacje to czas większej aktywności złodziei nie tylko na plaży, w restauracji czy na deptakach, ale także w środkach komunikacji trójmiejskiej. Dlatego sopoccy policjanci, podobnie jak funkcjonariusze z Gdańska, Gdyni i z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku rozpoczęli działania prewencyjne, których celem jest ograniczenie przestępczości na szlakach kolejowych.

 

Aby zapobiec m.in. kradzieżom, w tym zwłaszcza kieszonkowym, uszkodzeniom mienia i ciała oraz innym przestępstwom umundurowani policjanci kontrolują pociągi SKM, perony i okolice dworców. Spotkać ich można na trasie SKM-ki od Gdyni do Gdańska. Policjanci reagować będą na wszelkie przejawy łamania prawa. Zwrócą też uwagę na kwestię przestrzegania obostrzeń związanych z walką z koronawirusem.