Wiadomości

Kryminalni przeszukali mieszkanie 27-latka, znaleźli w nim ponad 300 gramów narkotyków

Data publikacji 14.07.2020

Kryminalni z lęborskiej komendy przeszukali pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze 27-letniego mężczyzny w związku z podejrzeniem posiadania przez niego narkotyków. W trakcie przeszukania zabezpieczyli ponad 300 gramów środków odurzających. Za posiadanie i uprawę narkotyków może grozić mężczyźnie do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci wydziału kryminalnego lęborskiej komendy w jednej z miejscowości na terenie gminy Nowa Wieś Lęborska, w trakcie przeszukania pomieszczeń należących do 27-letniego mężczyzny ujawnili narkotyki i nielegalne krzewy konopi. Na terenie całej posesji znaleziono ponad 300 gramów różnych narkotyków i innych środków odurzających. Znajdował się tam również sprzęt do uprawy nielegalnych roślin, tj. nawozy oraz wagi elektroniczne, oraz ukryte pieniądze i zawinięte w srebrną folię porcje narkotyków. Na miejscu, gdzie policjanci zlokalizowali narkotyki, pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza, która z technikiem kryminalistyki wykonywała szczegółowe oględziny. Łącznie policjanci wyeliminowali z rynku ponad 300 gramów środków odurzających. Zostały one zabezpieczone i przekazane do dalszych badań. Teraz biegły z zakresu fizykochemii przeprowadzi badania tych substancji.

 

27-letni mieszkaniec powiatu lęborskiego został przesłuchany i teraz odpowie przed sądem za popełnione przestępstwa, za które grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Zabezpieczone przez policjantów narkotyki będą stanowić dowód w postępowaniu przeciwko niemu.