Policjanci zatrzymali mężczyznę, który ukradł łańcuszek seniorce - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który ukradł łańcuszek seniorce

Data publikacji 13.07.2020

Do policyjnego aresztu trafił mężczyzna zatrzymany przez kwidzyńskich policjantów, podejrzany o kradzież na tzw. ,,zrywkę’’. Funkcjonariusze ustalili, że sprawca podbiegł do 76-letniej seniorki i zerwał jej biżuterię z szyi. Skuteczne działania policjantów doprowadziły do ujęcia podejrzanego krótko po zdarzeniu. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

W piątek tuż przed godziną 10:00 do dyżurnego kwidzyńskiej komendy zadzwoniła 76-letnia kobieta, która powiadomiła, że właśnie skradziono jej złoty łańcuszek. Kwidzynianka dokładnie opisała policjantom zdarzenie. Doszło do niego na ulicy Grudziądzkiej gdy idąc chodnikiem podbiegł do niej nieznany sprawca, zerwał z szyi złotą biżuterię i uciekł. Kobieta przekazała policjantom rysopis sprawcy a oni natychmiast rozpoczęli typowanie napastnika.

Już kilka minut później 17-latek przestał się cieszyć wolnością i swoim łupem. Kryminalni zabezpieczyli skradziony łańcuszek z zawieszką, który miał przy sobie. Odzyskaną biżuterię funkcjonariusze przekazali właścicielce.

Za dokonanie kradzieży mężczyźnie grozić może teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

  • zatrzymany i policjanci