Nietrzeźwy 63-latek spowodował wypadek - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Nietrzeźwy 63-latek spowodował wypadek

Data publikacji 13.07.2020

Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Wielki Garc. Według policyjnych ustaleń wynika, że 63-letni kierowca volkswagena zderzył się czołowo z fordem. Kierowca volkswagena z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że sprawca wypadku miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Za spowodowanie wypadku drogowego oraz kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi do 5 lat pozbawienia wolności, dodatkowo wysoka kara finansowa oraz kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów.

W minioną sobotę (11 lipca br.) po godzinie 21.00 oficer dyżurny tczewskiej policji otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w miejscowości Wielki Garc. Natychmiast na miejsce zdarzenia skierowano funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Pelplinie, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Technik kryminalistyki sporządził dokumentację fotograficzną i wykonał szkic sytuacyjny. Pracujący na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że 63-letni kierowca volkswagena na łuku drogi zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z jadącym z naprzeciwka fordem. Podczas tej interwencji funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierowców uczestniczących w zdarzeniu. Okazało się, że sprawca tego zdarzenia był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Kierowca golfa z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Volkswagen trafił na policyjny parking.

Niebawem mężczyzna najprawdopodobniej usłyszy zarzuty dotyczące spowodowania wypadku drogowego oraz kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Oprócz kary pozbawienia wolności nietrzeźwym kierowcom grozi wysoka kara finansowa oraz kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów.

  • miejsce wypadku
  • miejsce wypadku