Wiadomości

Śmiertelny wypadek w miejscowości Kamień- policjanci wyjaśniają jego okoliczności

Data publikacji 13.07.2020

W piątek w miejscowości Kamień doszło do wypadku drogowego, w wyniku którego śmierć poniosła pasażerka pojazdu. Sprawą wypadku zajmują się policjanci Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie, którzy będą dokładnie wyjaśniać wszelkie okoliczności tego zdarzenia.

W piątek około godziny 24 dyżurny otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w miejscowości Kamień. Na miejsce zostali skierowani policjanci ruchu drogowego oraz technik kryminalistyki, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przeprowadzili oględziny oraz zabezpieczyli dokumentację fotograficzną. Z wstępnych ustaleń wynika, że kierująca samochodem Seat prawdopodobnie w skutek nie dostosowania prędkości do warunków drogowych straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na przeciwny pas jezdni i uderzyła w przydrożne drzewo. Zarówno kierująca jak i pasażerka z obrażeniami zostały przetransportowane do szpitali. 26- letnia pasażerka pojazdu w wyniku poniesionych obrażeń zmarła. Kierująca pojazdem Seat była trzeźwa. Teraz sprawą zajmą się śledczy, którzy będą dokładnie wyjaśniali okoliczności tego wypadku. Świadkowie wypadku mogą kontaktować się z policjantem prowadzącym sprawę, dzwoniąc pod numer 47 742 97 39.

Policjanci przypominają i apelują!

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi na drodze. Kierowcy często tracą czujność i nie zdejmują nogi z gazu, przeceniając własne umiejętności za kierownicą. Niestety, ale nawet najmniejszy błąd kierowcy może skończyć się zderzeniem z drzewem bądź innym pojazdem. Policjanci apelują! Pamiętajmy o rozsądku na drodze oraz kierowaniu z wyobraźnią. Jedźmy wolniej, a bezpieczniej.

  • miejsce wypadku