Zatrzymany miał 7 lat do odsiadki i narkotyki w mieszkaniu - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Zatrzymany miał 7 lat do odsiadki i narkotyki w mieszkaniu

Data publikacji 10.07.2020

Kryminalni z gdańskiej komendy miejskiej zatrzymali wczoraj 49-letniego gdańszczanina, który był poszukiwany do odbycia kary 7 lat więzienia. Dodatkowo mężczyzna miał w mieszkaniu kilkadziesiąt porcji narkotyków. Teraz grożą mu kolejne 3 lata więzienia.

Policjanci z wydziału kryminalnego gdańskiej komendy miejskiej wczoraj tuż po godz. 17.00 pojechali w rejon dzielnicy Młyniska, gdzie według zdobytej przez nich informacji miał przebywać poszukiwany mężczyzna. 49-letni gdańszczanin był poszukiwany w celu odbycia kary 7 lat więzienia za kradzieże z włamaniem. Dodatkowo mężczyzna miał mieć w mieszkaniu narkotyki.

Policjanci zapukali do drzwi i wylegitymowali mężczyznę, który był w mieszkaniu. Szybko okazało się, że to właśnie po niego przyjechali. Mężczyzna został zatrzymany, a podczas kontroli funkcjonariusze znaleźli przy nim woreczek z amfetaminą. Policjanci sprawdzili mieszkanie zatrzymanego, bo z informacji, jakie mieli, mogli w nim znaleźć kolejne środki odurzające. Podczas czynności narkotyki ujawnili w pokoju na półce. Funkcjonariusze zabezpieczyli woreczki z amfetaminą oraz marihuaną i przekazali je do badań biegłemu.

Zatrzymany 49-latek trafił do policyjnego aresztu i jeszcze dzisiaj najprawdopodobniej usłyszy zarzut posiadania 70 gramów amfetaminy i marihuany. Mężczyzna z komisariatu zostanie przewieziony prosto do aresztu śledczego, gdzie będzie odbywał kare 7 lat więzienia.

 

Za posiadanie środków odurzających grozi kara 3 lat więzienia.

  • Policjant prowadzi zatrzymanego