Wiadomości

Kryminalni odzyskali skradzione kamery, a sprawca kradzieży usłyszał zarzuty

Data publikacji 10.07.2020

Kryminalni z Chojnic ustalili i doprowadzili do jednostki Policji podejrzanego o dokonanie kradzieży na terenie jednej z chojnickich firm. Łupem sprawcy padły kamery przemysłowe zainstalowane na placu handlowym. Policjanci odzyskali w całości skradziony sprzęt, który został już przekazany właścicielowi. 31- latek usłyszał już zarzuty. Za popełnienie przestępstwa kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach pracując nad sprawą kradzieży na terenie jednej z chojnickich firm, ustalili, że związek z tym zdarzeniem ma 31-letni mieszkaniec miasta. Według ustaleń mundurowych do tego zdarzenia doszło na początku lipca br. Sprawca wszedł na teren placu firmy handlowej, skąd ukradł dwie kamery przemysłowe. Śledczy ustalili, że w wyniku przestępczego działania sprawcy tego przestępstwa, powstały straty  na sumę 3 tysięcy złotych.

 

Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego szybko zdobyli informację, gdzie aktualnie przebywa poszukiwany 31-latek, którego doprowadzili do jednostki policji. Po zebraniu materiału dowodowego śledczy przedstawili zatrzymanemu mężczyźnie zarzut dotyczący kradzieży. Ponadto w toku dalszych czynności odzyskali w całości skradziony sprzęt, który został oddany właścicielowi placówki handlowej.

 

W najbliższym czasie mężczyzna za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. W myśl kodeksu karnego, kradzież zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.