Wiadomości

Narkotykom i dopalaczom nad morzem mówimy STOP! Kryminalni zatrzymali dwie osoby za posiadanie środków odurzających

Data publikacji 09.07.2020

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Powiatowej Policji w Pucku w ciągu zaledwie dwóch dni zatrzymali dwie osoby powiązane z przestępczością narkotykową. Obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających, co zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3.

Pierwszy sprawca, 31-letni mieszkaniec powiatu puckiego wpadł w ręce policjantów 6 lipca br. Wykonana praca przez Funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pucku doprowadziła do ustalenia mężczyzny, mogącego posiadać w mieszkaniu środki odurzające. Przeprowadzone przez policjantów ustalenia doprowadziły do sprecyzowania informacji o osobie związanej z tym przestępczym procederem. Weryfikując te informacje, kryminalni udali się do miejsca zamieszkania osoby będącej w zainteresowaniu funkcjonariuszy. Mundurowi podczas przeszukania mieszkania oraz piwnicy 31-latka zabezpieczyli woreczek foliowy z zawartością suszu roślinnego oraz białego proszku. Po przebadaniu zabezpieczonych substancji testerem narkotykowym okazały się nimi być amfetamina oraz marihuana. Mieszkaniec powiatu puckiego został przez funkcjonariuszy zatrzymany i przewieziony do puckiej komendy. 31-latek usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Za to przestępstwo grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Następnego dnia (7 lipca br.) kryminalni zatrzymali kolejnego mężczyznę z powiatu puckiego podejrzanego o posiadanie narkotyków. Do zatrzymania doszło tuż po tym, jak funkcjonariusze ustalili, że 34-latek może w zajmowanym przez siebie mieszkaniu posiadać środki odurzające. Podejrzenia kryminalnych potwierdziły się. W czynnościach dotyczących ujawnienia narkotyków brał udział przewodnik psa tropiącego z Służby Celnej wraz z psem tropiącym do wyszukiwania zapachu narkotyków. Podczas przeprowadzonych przeszukań w mieszkaniu i garażu mężczyzny, pies tropiący odnalazł środki odurzające i tabletki MDMA. Po przebadaniu testerem okazało się, że była to marihuana.  34-latek został zatrzymany, a noc spędził w policyjnym areszcie. Dzisiaj zatrzymanemu mężczyźnie śledczy przedstawią zarzut posiadania środków odurzających, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, posiadanie narkotyków, bez względu na ilość jest przestępstwem, a narkotyki i dopalacze to trucizna i ich zażycie nawet w najmniejszej ilości może mieć tragiczne skutki. Nigdy nie wiemy, jak organizm ludzki zachowa się po zażyciu nawet najmniejszej dawki takich substancji.