Wiadomości

Policjanci zatrzymali 28-latka, który hodował konopie i posiadał środki narkotyczne

Data publikacji 09.07.2020

Policjanci z czerskiego komisariatu zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 28-letniego mieszkańca Czerska, podejrzanego o uprawę konopi indyjskich. W trakcie przeszukania jego posesji funkcjonariusze znaleźli tabletki MDMA oraz 8 krzaków konopi indyjskich. Z zabezpieczonych sadzonek można uzyskać blisko 200 porcji handlowych narkotyku. Zatrzymanemu grozi 3 lata więzienia

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji w Czersku w wyniku prowadzonych działań operacyjnych zatrzymali 28-letniego mieszkańca Czerska podejrzanego o posiadanie narkotyków i uprawę krzaków konopi indyjskich. Po sprawdzeniu miejsca, w którym z zyskanych informacji wynikało, że prawdopodobnie 28-latek hoduje konopie w jednym z budynków mieszkalnych na terenie powiatu starogardzkiego, podejrzenia mundurowych potwierdziły się.

Policjanci w trakcie przeszukania posesji zabezpieczyli 8 sztuk roślin w ostatnim stadium rozwoju oraz tabletki MDMA. Z zabezpieczonych sadzonek można uzyskać blisko 200 porcji handlowych marihuany. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Za posiadanie narkotyków i uprawę krzaków konopi mężczyźnie grozić może do 3 lat pozbawienia wolności. Policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.