Wiadomości

Ten mężczyzna może mieć związek z rozbiciem pamiątkowej tablicy, jeśli go rozpoznajesz, powiadom policjantów

Data publikacji 08.07.2020

Funkcjonariusze z Komisariatu II Policji w Gdańsku mieszczącego się przy ul. Długa Grobla 4 prowadzą pod nadzorem prokuratury postępowanie dotyczące znieważenia poprzez rozbicie, pamiątkowej tablicy umieszczonej na murze Stoczni Gdańskiej. Do prowadzonego postępowania policjanci zabezpieczyli zapisy z kamer monitoringów. Na jednym z nich policjanci znaleźli i zabezpieczyli wizerunek mężczyzny, który może mieć związek z tym przestępstwem. Osoby, które rozpoznają mężczyznę ze zdjęcia lub mają informacje o jego miejscu pobytu, proszone są o kontakt z funkcjonariuszami z Komisariatu Policji II tel.: 47 74-13-422 lub nr alarmowy 112.

27 czerwca tuż przed godziną 16 policjanci odebrali zgłoszenie od mieszkańca Gdańska o zniszczeniu w okresie pomiędzy 13 a 27 czerwca tego roku jednej z pamiątkowych tablic rejonie Pomnika Poległych Stoczniowców. Policjanci w tej sprawie prowadzą czynności w kierunku art. 261 kodeksu karnego, czyli znieważenia miejsca publicznego urządzonego w celu upamiętnienia zdarzenia historycznego lub osoby.

Funkcjonariusze  po otrzymanym zgłoszeniu przeprowadzili oględziny, policyjny technik sporządził dokumentację fotograficzną oraz zabezpieczył ślady, które przekazane zostały do analizy do laboratorium kryminalistycznego.
Kryminalni zabezpieczyli również zapisy z kamer monitoringów i na podstawie ich analizy ustalili, że do zniszczenia tablicy doszło 19 czerwca w godzinach nocnych. Policjanci na zapisach z kamer znaleźli również wizerunek mężczyzny, który może mieć związek z tym przestępstwem.

Policjanci szukają mężczyzny w wieku około 30- 40 lat, który ma około 180 cm wzrostu, długie włosy, brodę i wąsy. Mężczyzna ubrany był w granatową koszulkę z napisem oraz w szorty koloru czarnego i trampki.

Osoby, które rozpoznają mężczyznę lub mają informacje o jego miejscu pobytu, proszone są o kontakt z funkcjonariuszami z Komisariatu Policji II w Gdańsku przy ul. Długa Grobla 4 tel.: 47 74-13-422 lub nr alarmowy 112.
Z policjantami można skontaktować się również za pośrednictwem poczty elektronicznej, pisząc na adres: komendant.kp2@gd.policja.gov.pl. Policjanci zapewniają anonimowość, a każda przekazana informacja zostanie przez nich sprawdzona.