Wiadomości

Zderzenie czołowe i potrącenie pieszej- policjanci wyjaśniają okoliczności tych zdarzeń

Data publikacji 08.07.2020

Wczoraj chojniccy policjanci zabezpieczali miejsca dwóch wypadków drogowych. Mundurowi pracujący na miejscu tych zdarzeń ustalili, że pierwsze zdarzenie dotyczyło potrącenia pieszej na przejściu przez motorowerzystę, zaś drugie zderzenia czołowego dwóch pojazdów. W tych dwóch wypadkach drogowych siedem osób z obrażeniami ciała trafiło do szpitala. Stróże prawa zatrzymali prawo jazdy jednej osobie, która doprowadziła do wypadku. Uczestnicy zdarzeń byli trzeźwi. Obecnie mundurowi wyjaśniają okoliczności i przyczyny tych zdarzeń i apelują o ostrożność na drodze.

Wczoraj na terenie powiatu chojnickiego doszło do dwóch wypadków drogowych. Pierwsze zgłoszenie oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach otrzymał około godziny 9.30. Według zgłoszenia miało dojść do wypadku na ul. Kościerskiej w Chojnicach. Pracujący na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że 65-letni mieszkaniec Chojnic jadąc skuterem od strony Klawkowa, nie ustąpił pierwszeństwa pieszej znajdującej się na przejściu dla pieszych. Piesza z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Mundurowi kierującemu jednośladem zatrzymali prawo jazdy.

Drugie zgłoszenie o wypadku funkcjonariusze dostali około godziny 19.00. Do zdarzenia miało dojść w Ciecholewach. Pracujący na miejscu stróże prawa wstępnie ustalili, że 41-letni mieszkaniec Gdyni jadąc w kierunku Chojnic z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu co spowodowało, że zderzył się czołowo z citroenem. W tym przypadku 6 osób z obrażeniami ciała trafiło do szpitala. Mundurowi przebadali kierujących na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, jak się okazało, byli trzeźwi.

Policjanci, którzy pracowali na miejscach wypadków, wykonali oględziny pojazdów, sporządzili dokumentację fotograficzną oraz rozmawiali ze świadkami. Na podstawie zebranych na miejscu śladów funkcjonariusze będą wyjaśniać teraz przyczyny i okoliczności tych zdarzeń drogowych.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje, ale też innych osób.