Policjanci odzyskali skradziony samochód - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci odzyskali skradziony samochód

Data publikacji 06.07.2020

Policjanci z kościerskiej komendy powiatowej zatrzymali mężczyznę związanego z kradzieżą samochodu hyundai. Został on zatrzymany, gdy uciekał ze skradzionego pojazdu. 57-latek dodatkowo prowadził samochód pod wpływem alkoholu (miał 3 promile) oraz cofnięte uprawnienia. Mężczyzna usłyszy zarzuty, za tego typu przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie w sobotę (4.07.2020 r.) ok. godz. 9.20 otrzymali zgłoszenie od dyżurnego KPP w Bytowie o kradzieży samochodu marki Hyundai z terenu powiatu bytowskiego. Funkcjonariusze patrolujący miejscowość Korne zauważyli na stacji benzynowej skradziony pojazd, lecz wewnątrz nikogo nie zastali. Podjęli obserwację i po paru minutach do hyundaia podszedł mężczyzna, który chciał odjechać samochodem. Mundurowi natychmiast podeszli do samochodu, a mężczyzna na widok policjantów zaczął uciekać w pobliskie zarośla. Po krótkim pościgu funkcjonariusze zatrzymali 57-latka, mieszkańca Radomia.

Po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami, a dodatkowo miał blisko 3 promile w wydychanym powietrzu. Samochód, po wykonaniu czynności, został przekazany właścicielowi.

57-latek trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna usłyszy zarzuty. Za tego typu przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

  • Policjanci prowadzą zatrzymanego