Policjanci prowadzili działania „MOTOCYKLE” - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci prowadzili działania „MOTOCYKLE”

Data publikacji 06.07.2020

Policjanci ruchu drogowego w dniach 3-4 lipca br. na drogach powiatu przeprowadzili działania „Motocykle”. Akcja prowadzona była na drogach całego garnizonu pomorskiego. Policjanci kontrolowali nie tylko motocyklistów ale także innych uczestników ruchu drogowego, reagując przy tym na wszelkie zagrożenia.

Policjanci z puckiej drogówki w dniach 3-4 lipca br. na drogach powiatu przeprowadzili działania „Motocykle”. Akcja prowadzona była na drogach całego garnizonu pomorskiego. Policjanci kontrolowali nie tylko motocyklistów ale także innych uczestników ruchu drogowego, reagując przy tym na wszelkie zagrożenia.

 

Celem działań było zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez zapobieganie popełniania wykroczeń przez kierujących motocyklami oraz przez kierowców innych pojazdów wobec motocyklistów. Podczas akcji policjanci sprawdzali m.in. prędkość, trzeźwość, stan techniczny oraz uprawnienia kierujących.

 

Funkcjonariusze podczas kontroli drogowych zastosowali około 40 represji wobec kierujących, którzy nie przestrzegali przepisów ruchu drogowego, w tym nałożyli 20 mandatów karnych za przekroczenie prędkości. Ponadto mundurowi sporządzili 3 wnioski o ukaranie do Sądu oraz pouczyli kilka osób. Policjanci zatrzymali także dwóm kierującym prawa jazdy m.in. za spowodowanie wypadku drogowego, a także w jednym z przypadków sporządzili informację do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego za brak aktualnej policy OC. Skontrolowano także kilkunastu motocyklistów. Większość z nich poruszała się po drogach prawidłowo.

 

Motocyklisto pamiętaj!

Zawsze dostosowuj prędkość do warunków na drodze. Najczęstsze przyczyny wypadków spowodowanych przez motocyklistów to niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieprawidłowe wyprzedzanie i niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami. Zachęcamy też do zakładania bez względu na porę dni elementów odblaskowych. W ciągu dnia jaskrawy kolor znacznie poprawia widoczność użytkowników jednośladów i może uchronić nas od zdarzenia drogowego i uratować zdrowie, a nawet życie.