Wiadomości

Komenda Miejska Policji w Gdańsku zmierzyła się z wyzwaniem #GaszynChallenge

Data publikacji 06.07.2020

Policjanci z Gdańska na czele z Komendantem Miejskim Policji w Gdańsku insp. Wojciechem Siwkiem podjęli wyzwanie do udziału w akcji #GaszynChallenge, do której zostali nominowani przez policjantów z komendy Powiatowej Policji w Kartuzach oraz funkcjonariuszy z gdyńskiej Krajowej Administracji Skarbowej. Policjanci z wszystkich komisariatów spotkali się w charakterystycznych dla ich dzielnicy miejscach, aby wesprzeć zbiórkę środków pieniężnych na rzecz Tosi Popławskiej z Gdyni, która ma 18 miesięcy. Dziecko cierpi na SMA i prowadzi dramatyczny wyścig z czasem. Tosia potrzebuje bardzo drogich leków. Zbiórka jest prowadzona na: https://www.siepomaga.pl/gaszynchallengetosia

Komenda Miejska Policji w Gdańsku z radością przyjęła nominację do Gaszyn Challenge przekazaną od policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach oraz od funkcjonariuszy gdyńskiej Krajowej Administracji Skarbowej. Z sercem na dłoni policjanci z każdego komisariatu w Gdańsku oraz komendy miejskiej, na czele z komendantem miejskim insp. Wojciechem Siwkiem oraz komendantami komisariatów, pompowało dla Tosi Popławskiej chorej na SMA. Pompując i wpłacając pieniądze, dołożyliśmy niebieską cegiełkę dla Antoniny Popławskiej.

Sama akcja zapoczątkowana lokalnie przez strażaków ochotników z Gaszyna swoim zasięgiem niespodziewanie objęła teren niemal całej Polski, a nawet wykroczyła poza jej granice. Zasady wyzwania są bardzo proste. Polegają na wykonaniu przez nominowane osoby lub przedstawicieli nominowanych instytucji 10 pompek bądź 10 przysiadów i wpłacie minimum 5 zł na rzecz chorych dzieci cierpiących na SMA lub w łatwiejszej wersji na wpłacie minimum 10 zł.

Również funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku wspierają działania mające na celu niesienie pomocy dzieciom.

 

Każdy, kto ukończy wyzwanie, nominuje kolejne, przynajmniej trzy osoby lub instytucje, które muszą jak najszybciej podjąć wyzwanie i wykonać wymienione zadanie.

 

Zadanie zostało wykonane, a Komendant Miejski Policji w Gdańsku nominował do wyzwania:

 

- Urząd Miejski w Gdańsku

- Areszt Śledczy w Gdańsku

- Prokuraturę Okręgową w Gdańsku

 

I Ty możesz dołączyć! Wsparcie finansowe jest bardzo potrzebne. Tosia prowadzi dramatyczny wyścig z czasem i potrzebuje bardzo drogich leków. Zbiórka jest prowadzona na: https://www.siepomaga.pl/gaszynchallengetosia

Tosi oraz innym Małym Bohaterom życzymy dużo zdrowia i trzymamy za Was kciuki. Pomagamy i chronimy. Powodzenia!