Zatrzymany 67-latek znieważył oraz naruszył nietykalność policjanta - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Zatrzymany 67-latek znieważył oraz naruszył nietykalność policjanta

Data publikacji 03.07.2020

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego 67-letniego mężczyznę, który podczas interwencji znieważył oraz naruszył nietykalność jednego z funkcjonariuszy. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj śledczy za popełnione przestępstwa mieszkańcowi powiatu tczewskiego przedstawili zarzuty. Za te przestępstwa grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

1 lipca br. o godzinie 14.30 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał telefoniczne zgłoszenie o osobach, które miały spożywać alkohol i zaczepiać ludzi na terenie jednej z miejscowości w gminie Gniew. Na miejsce zostali wysłani policjanci z Komisariatu Policji w Gniewie, którzy na miejscu zastali 2 mężczyzn i kobietę. Jeden z mężczyzn zaczął być agresywny i próbował oddalić się z miejsca interwencji. 67-letni mężczyzna zaczął wyzywać jednego z policjantów. Stróże prawa pouczali agresywnego mężczyznę, aby zachowywał się zgodnie z prawem.

Jednak mieszkaniec powiatu tczewskiego nie reagował na wydane polecenia i zaatakował funkcjonariusza, czym naruszył jego nietykalność. Policjanci byli zmuszeni użyć wobec niego chwytów obezwładniających i kajdanek. Obezwładniony 67-latek został doprowadzony do miejscowej komendy. Mundurowi od zatrzymanego mężczyzny wyczuli alkohol. Jednak nie był on w stanie poddać się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.

Wczoraj zatrzymany mężczyzna został przesłuchany przez śledczych i usłyszał zarzuty dotyczące znieważenia oraz naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego. Teraz losem 67-latka zajmie się sąd.

Za te przestępstwa grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

  • Policjant przesłuchuje zatrzymanego