Wiadomości

Policjanci spotkali się z harcerzami – rozmawiali o wakacyjnym bezpieczeństwie

Data publikacji 03.07.2020

Policjanci z Wejherowa w trakcie wakacji prowadzą działania profilaktyczne w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” dla dzieci i młodzieży. Mundurowi spotkali się z dziećmi przebywającymi na obozie harcerskim. Z uczestnikami rozmawiali przede wszystkim o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą i w lesie, powiedzieli również jak zachować się w sytuacji kryzysowej. Nie zabrakło także informacji na temat obowiązujących nakazów związanych z epidemią koronawirusa.

Dzielnicowy wspólnie z oficerem prasowym spotkali się z opiekunami, organizatorami oraz harcerzami, wypoczywającymi na obozie w Wejherowie. Dzieci otrzymały informacje, w jaki sposób należy bezpiecznie się zachować w razie wystąpienia zagrożenia. Ponadto mundurowi w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” przypomnieli o podstawowych zasadach bezpiecznego zachowania podczas kąpieli w jeziorze, spacerów po lesie oraz o zachowaniu ostrożności podczas poruszania się po drogach. Nie zabrakło informacji na temat obowiązujących nakazów, w tym dokładnie przedstawiono dzieciom, kiedy należy stosować maseczki ochronne lub w inny sposób zakrywać usta oraz nos, dlaczego ważne jest zachowanie dystansu społecznego oraz stosowanie zasad higieny – dezynfekcji dłoni czy bardzo dokładnego mycia rąk.

Mundurowi, odwiedzając dzieci, które korzystają z wypoczynku na zorganizowanych koloniach i obozach na naszym terenie, przekazują wskazówki na temat bezpiecznego wypoczynku, głównie wypoczynku nad wodą, a także przypominają podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze.

  • Policjant na spotkaniu z harcerzami
  • Policjant na spotkaniu z harcerzami