Znalezionego laptopa przyniósł na policję - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Znalezionego laptopa przyniósł na policję

Data publikacji 03.07.2020

Do Posterunku Policji w Czarnem przyszedł 13-latek, który na dworcu PKP znalazł laptopa. Wczoraj policjanci podziękowali chłopcu i pochwalili jego wspaniałą postawę godną naśladowania. Szczęśliwy właściciel odnalezionego laptopa ufundował dla niego hulajnogę.

Wczoraj Kierownik Posterunku Policji w Czarnem spotkał się z 13-letnim Mateuszem, jego mamą i właścicielem odnalezionego laptopa. Chłopiec znalazł laptopa na dworcu PKP w Czarnem i natychmiast przekazał go policjantom.

Zdarzenie miało miejsce 15 maja br. Wieczorem do Posterunku Policji w Czarnem przyszedł 13-letni Mateusz. Poinformował funkcjonariuszy, że przejeżdżając rowerem przez dworzec PKP w Czarnem znalazł laptopa. Sprzęt znajdował się w torbie i leżał na ławce, a w pobliżu nie było żadnej osoby, do której mógł on należeć. Chłopiec natychmiast postanowił przynieść go na Policję.

Funkcjonariusze szybko ustalili właściciela laptopa. Okazał się nim mieszkaniec powiatu szczecineckiego w województwie zachodniopomorskim. Kilka dni później mężczyzna zgłosił się po swoją zgubę. W podziękowaniu właściciel laptopa ufundował dla Mateusza hulajnogę.

Kierownik Posterunku Policji w Czarnem osobiście podziękował 13-latkowi, wyrażając uznanie za  właściwą reakcję kiedy znajdując cudzą, wartościową rzecz pomyślał o właścicielu i przekazał sprzęt w ręce policjantów. Właściciel szczęśliwy, że jego zguba szybko się odnalazła w podziękowaniu ufundował do Mateusza hulajnogę.

Postawa chłopca zasługuje na pochwałę i uznanie, powinna być wzorem do naśladowania dla innych.