Wzmocnienie sił policyjnych w Sopocie - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Wzmocnienie sił policyjnych w Sopocie

Data publikacji 03.07.2020

Na ulicach Sopotu spotkać można dodatkowe siły policyjne. Od 1 lipca br. funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku wspierają sopockich policjantów. Dziesięciu dodatkowych mundurowych wspólnie z sopockimi funkcjonariuszami przez okres wakacyjny czuwać będzie nad porządkiem publicznym oraz bezpieczeństwem wszystkich osób przebywających w mieście.

Sezon letni to czas, kiedy do Sopotu przybywa wielu turystów. To także czas wytężonej pracy dla sopockich policjantów. W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców i turystów oraz dzięki wsparciu prezydenta miasta w sezonie letnim 2020 roku na ulicach miasta pojawi się więcej patroli policyjnych. W ramach podpisanej umowy pomiędzy Komendantem Wojewódzkim Policji w Gdańsku reprezentowanym przez Zastępcę insp. Roberta Sudenisa a Prezydentem Miasta Sopotu Jackiem Karnowskim do pełnienia służby na terenie Sopotu zostało delegowanych 10 policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku, a miasto pokrywa koszty ich zakwaterowania i wyżywienia.

Dodatkowe siły wsparcia spotkać już można na ulicach Sopotu. Policjanci w patrolach pieszych i zmotoryzowanych wspólnie z sopockimi mundurowymi czuwają nad porządkiem publicznym w mieście oraz bezpieczeństwem mieszkańców i turystów odwiedzających nadmorski kurort.

  • Policjanci w trakcie patrolu