Zatrzymany 28-latek odpowie za groźby oraz znęcanie - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Zatrzymany 28-latek odpowie za groźby oraz znęcanie

Data publikacji 02.07.2020

Policjanci z Tczewa zatrzymali nietrzeźwego 28-letniego mężczyznę, podejrzanego o znęcanie się fizyczne i psychiczne oraz groźby. Według ustaleń mundurowych sprawca wszczynał awantury domowe, podczas których bił i wyzywał konkubinę. Funkcjonariusze dodatkowo ustalili, że mężczyzna groził pokrzywdzonej śmiercią. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Na podstawie zebranego przez policjantów materiału dowodowego prokurator wczoraj przedstawił 28-latkowi zarzuty za popełnione przestępstwa. Dzisiaj sąd zadecyduje o jego tymczasowym aresztowaniu.

29 czerwca br. przed godziną 21.00 oficer dyżurny z tczewskiej komendy otrzymał zgłoszenie o wybiciu szyby w samochodzie na jednym z parkingów w mieście. Wysłani na miejsce policjanci ustalili, że chwilę wcześniej sprawca wybił szybę w volkswagenie, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Mundurowi ustalili, że związek z tym zdarzeniem ma 28-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania. Stróże prawa zauważyli podejrzewanego mężczyznę w pobliżu miejsca zdarzenia, który na ich widok zaczął uciekać. Funkcjonariusze zatrzymali uciekającego mężczyznę. Interweniujący mundurowi ustalili, że zatrzymany 28-latek wybił szybę w samochodzie, gdyż chciał zrobić na złość byłej partnerce. Zajmujący się sprawą policjanci ustalili również, że zatrzymany mężczyzna wcześniej, gdy mieszkał z konkubiną, wszczynał awantury domowe, podczas których bił i wyzywał kobietę. Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że 28-latek od niedawna zaczął grozić pokrzywdzonej śmiercią.

Właścicielka samochodu nie chciała składać zawiadomienia w związku z uszkodzeniem mienia. Stróże prawa doprowadzili zatrzymanego mężczyznę do policyjnego aresztu. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że 28-latek miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Wczoraj zatrzymany mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania został przesłuchany przez prokuratora, który przedstawił mu zarzuty dotyczące znęcania się fizycznego i psychicznego oraz gróźb karalnych. Dzisiaj sąd zadecyduje o jego tymczasowym aresztowaniu.

Za te przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

  • Policjanci prowadzą zatrzymanego