Zatrzymany z posiadanie znacznych ilości narkotyków - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Zatrzymany z posiadanie znacznych ilości narkotyków

Data publikacji 02.07.2020

Dzięki pracy kryminalnych z Gdańska na czarny rynek nie trafi blisko 300 porcji amfetaminy. Dzisiaj sąd zadecyduje, czy zatrzymany przez policjantów 23-letni gdańszczanin najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie, po tym, jak śledczy zarzucili mu posiadanie znacznej ilości narkotyków. Za to przestępstwo grozi 10 lat więzienia.

Kryminalni z gdańskiego Suchanina kilka dni temu dzięki dobremu rozpoznaniu w środowisku osób zajmujących się przestępczością narkotykową zdobyli informację o tym, że 23-letni mieszkaniec dzielnicy Siedlce w swoim mieszkaniu ma narkotyki. Policjanci podczas przeszukania jego pokoju potwierdzili zdobyte informacje i w szafce znaleźli blisko 300 porcji środków psychotropowych, które zabezpieczyli i przekazali do zbadania biegłemu. Biegły określił, że znalezione przez policjantów substancje to amfetamina. Policjanci w mieszkaniu zabezpieczyli również wagę oraz pieniądze na poczet przyszłych kar.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. 23-latek po raz kolejny trafił w ręce policjantów, po tym, jak niespełna dwa tygodnie został zatrzymany przez kryminalnych z innego komisariatu. 23-latek miał wówczas przy sobie ponad 20 porcji środków odurzających. 23-latek został wtedy objęty policyjnym dozorem.

Tym razem gdańszczanin usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających, a prokurator złożył do sądu wniosek o aresztowanie mężczyzny. Dzisiaj sąd zdecyduje, czy najbliższe miesiące 23-latek spędzi w areszcie śledczym.
Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi 10 lat więzienia.

  • Policjant prowadzi zatrzymanego