Wiadomości

Zatrzymani za kierowanie pod wpływem alkoholu i narkotyków oraz ich posiadanie

Data publikacji 02.07.2020

Wczoraj malborscy policjanci zatrzymali 2 kierowców. 22-latek kierujący bmw będąc pod wpływem narkotyków uderzył pojazdem w słup oświetleniowy, ponadto posiadał przy sobie amfetaminę i marihuanę. Drugi mężczyzna kierował renaultem mając ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Obaj kierowcy stracili prawo jazdy. Za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, a za posiadanie narkotyków nawet do 3 lat więzienia.

W środę około godziny 14.30 dyżurny malborskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na drodze krajowej nr 22, na skrzyżowaniu z drogą do Miłoradza bmw wjechało w słup oświetleniowy. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci ruchu drogowego. Funkcjonariusze ustalili, że 22-letni mieszkaniec Malborka stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w latarnię. Mundurowi wykonali badania, które wykazały, że kierowca był trzeźwy, ale znajdował się on pod wpływem narkotyków Podczas przeszukania 22-latka i jego samochodu W ubraniu mężczyzny mundurowi znaleźli zawiniątka z zawartością białego proszku i suszu roślinnego. Funkcjonariusze zabezpieczyli znalezione substancje. Po wstępnych badaniach okazało się, że zabezpieczone środki to amfetamina i marihuana. 22-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu.

Do kolejnego zatrzymania doszło wieczorem około godziny 22.30. Policjanci otrzymali zgłoszenie, że ulicą Aleja Wojska Polskiego w Malborku, w stronę Elbląga, renaultem jedzie kierowca, który jest pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali wskazane auto. Kierującym był 56-letni mężczyzna, od którego mundurowi wyczuli silną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że 56-latek miał ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.  Przeprowadzone badania wykazały, że mężczyzna miał ponad 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Obaj mężczyźni stracili prawo jazdy. Teraz przed sądem odpowiedzą za popełnione przestępstwa. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat oraz zakaz prowadzenia pojazdów,  a za ich posiadanie  nawet  do 3 lat więzienia.