Akcja policjantów w malborskich autobusach - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Akcja policjantów w malborskich autobusach

Data publikacji 01.07.2020

Malborscy policjanci regularnie prowadzą działania mające na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19. Od wtorku mundurowi wraz z pracownikami MZK rozpoczęli akcję wzmożonych kontroli w autobusach miejskich. Funkcjonariusze sprawdzali czy w transporcie publicznym przestrzegane są wprowadzone nakazy i zakazy. W trakcie działań policjanci rozmawiali z pasażerami o zasadach bezpieczeństwa i przypominali o obowiązujących obostrzeniach. Pamiętajmy, nadal panuje epidemia koronawirusa i w trosce o nasze zdrowie, wszyscy bezwzględnie muszą stosować się do nakazanych przepisami w tym zakresie ograniczeń.

Od początku pandemii koronawirusa funkcjonariusze z malborskiej komendy  poprzez różnego rodzaju działania prowadzą walkę z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Policjanci oprócz swoich codziennych zadań przeprowadzają akcje kontrolno-profilaktyczne mające na celu wzrost świadomości mieszkańców na temat panującego zagrożenia. Kolejne takie działania rozpoczęły się we wtorek w autobusach miejskich. Mundurowi wraz z pracownikami MZK kontrolowali czy pojazdy transportu publicznego są przygotowane do przewozu osób zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz czy pasażerowie przestrzegają nałożonych obostrzeń. Funkcjonariusze rozmawiali z mieszkańcami o konieczności stosowania się do zasad reżimu sanitarnego, zwłaszcza utrzymywaniu dystansu społecznego i zakrywania ust i nosa.  „Zapominalskim” zwracano uwagę i wręczano maseczki ochronne. W trosce o zdrowie o bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców, akcja będzie kontynuowana przez kilka kolejnych dni  i cyklicznie powtarzana.

 

Pamiętajmy, że troska o życie i zdrowie jest naszą wspólną sprawą. Dbajmy o bezpieczeństwo swoje, swoich bliskich i osób, które są obok nas.