Policjanci zatrzymali 32-letniego włamywacza - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci zatrzymali 32-letniego włamywacza

Data publikacji 01.07.2020

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie zatrzymali na gorącym uczynku mieszkańca powiatu kościerskiego, którzy próbował ukraść samochód zaparkowany w garażu, a wcześniej włamał się do restauracji, z której ukradł pieniądze i alkohol. Włamywacz spędził noc w policyjnym areszcie i usłyszał zarzuty. Grozi mu kara 10 lat pozbawienia wolności. Sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu.

W poniedziałek (28.06.2020 r.) po godz. 23.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie otrzymał zgłoszenie o nieznanym mężczyźnie, który zabarykadował się w garażu przylegającym do restauracji. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci, którzy zaczęli sprawdzać sytuację. Mundurowi po otworzeniu drzwi garażowych zauważyli w jednym z zaparkowanych samochodów mężczyznę, który próbował uruchomić renault laguna o wartości 22 tys. zł. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali  sprawcę, którym okazał się 32-latek. Policjanci ustalili również, że mężczyzna chwilę wcześniej włamał się do przylegającego lokalu gastronomicznego, skąd ukradł pieniądze oraz alkohol.

Włamywacz został zatrzymany i przewieziony do komendy. Noc spędził w policyjnym areszcie. Wczoraj śledczy przedstawili mu zarzuty, do których 32-latek przyznał się. Sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu.

 

Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.