Wiadomości

Potrzebujesz skontaktować się z dzielnicowym? Pobierz bezpłatną aplikację MOJA KOMENDA

Data publikacji 01.07.2020

Dzięki aplikacji „Moja Komenda” przygotowanej przez MSWiA oraz Policję użytkownicy smartfonów mają szybki i prosty kontakt ze swoim dzielnicowym. Te bezpłatny program został opracowany na urządzenia mobilne pracujące na systemach operacyjnych Android oraz iOS. Aplikacja ta znacznie ułatwia kontakt z Policją.

Aplikacja „Moja Komenda” ułatwia wyszukanie każdego dzielnicowego w Polsce. Korzystając z programu wystarczy wpisać np. własny adres zamieszkania, a aplikacja odnajdzie funkcjonariusza, który jest przydzielony do naszego rejonu oraz pokaże, w której jednostce on pracuje. To jednak nie wszystko. Z aplikacji także dowiemy się jaki jest telefon komórkowy i stacjonarny  do naszego dzielnicowego oraz jego adres mailowy. W ten sposób możemy nie tylko dodzwonić się do swojego dzielnicowego, ale również do dyżurnego najbliższej jednostki policji. Dzielnicowych możemy wyszukać także po imieniu lub nazwisku.

 

Po zainstalowaniu tej aplikacji, od razu możemy z niej korzystać. Co ważne „Moja Komenda” po zainstalowaniu, nie wymaga do pracy dostępu do internetu i działa w trybie offline.

 

Jest to narzędzie, które zapewnia każdemu użytkownikowi szybki dostęp do informacji o adresach i numerach telefonów obiektów policyjnych oraz kontakt ze wszystkimi dzielnicowymi na terenie kraju, co też może być przydatne podczas np. wakacyjnych wyjazdów. Baza danych zawiera informacje ważne dla interesantów, a także dane kontaktowe ponad 8 tysięcy dzielnicowych z terenu kraju.

 

Aplikacja została przygotowana z myślą o osobach, które kontaktują się z Policją w sytuacjach innych, niż te bezpośrednio zagrażające życiu lub zdrowiu. Po włączeniu usług lokalizacyjnych w telefonie sama odnajdzie najbliższe policyjne obiekty. Wówczas wystarczy jedno kliknięcie, by wskazała trasę do najbliższej komendy lub komisariatu.

 

Pamiętajmy, że w przypadku potrzeby wezwania pilnej interwencji musimy dzwonić na numer alarmowy 112.