Wiadomości

Pijany motocyklista i motorowerzysta wracali z imienin, zostali zatrzymani

Data publikacji 30.06.2020

Wczoraj gdańscy policjanci zatrzymali motorowerzystę i motocyklistę, którzy byli pijani. Okazało się, że obaj mężczyźni zanim wsiedli na jednoślady pili alkohol, świętując wspólnie imieniny jednego z nich. Teraz grozi im do dwóch lat pozbawienia wolności i utrata uprawnień do kierowania.

Wczoraj po południu na ul. Sucharskiego w Gdańsku policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej dwóch mężczyzn. Jeden z nich kierował motocyklem, drugi motorowerem. W rozmowie z mężczyznami funkcjonariusze wyczuli woń alkoholu. Badanie wykazało, że 47-letni motocyklista był pod wpływem dwóch promili, a 41-letni motorowerzysta miał w wydychanym powietrzu ponad pół promila alkoholu. Mundurowi ustalili, że zatrzymani do kontroli kierowcy, wcześniej obchodzili imieniny jednego z nich, razem pili wódkę i piwo.

Funkcjonariusze zatrzymali obu mężczyzn i doprowadzili ich do komisariatu, a ich pojazdy odholowali na policyjny parking.

Kierowanie w stanie nietrzeźwości jest zagrożone karą więzienia do 2 lat. Dodatkowo sprawcom grozi grzywna oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.