Areszt dla 33-latka za szereg kradzieży - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Areszt dla 33-latka za szereg kradzieży

Data publikacji 26.06.2020

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Pucku zatrzymali 33-letniego mężczyznę, który dopuścił się kradzieży w dwóch sklepach na terenie powiatu puckiego. Sprawca odpowie także za kradzież motocykla. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Pucku pracowali nad wyjaśnieniem spraw dwóch kradzieży na terenie sklepu we Władysławowie oraz w Pucku. Do zdarzeń doszło w połowie czerwca br. Łupem sprawcy padły m.in. kilkadziesiąt tabliczek czekolady o łącznej wartości około 850 złotych oraz alkohol i artykuły spożywcze oraz chemiczne na łączną kwotę około 2 200 złotych. Funkcjonariusze cały czas zdobywali nowe informacje, które dokładnie sprawdzali. Podczas swojej pracy przeanalizowali zabezpieczony monitoring. Policjanci wydziału kryminalnego bardzo szybko powiązali osobę odpowiadającą za te kradzieże z innym zdarzeniem. Mundurowi ustalili, że sprawca odpowiada także za kradzież motocykla, którego dopuścił się na początku czerwca br.

 

Praca śledczych pozwoliła na wytypowanie sprawcy oraz ustalenie jego tożsamości i adresu. Funkcjonariusze na początku tygodnia zatrzymali podejrzanego, jest nim 33-letni mieszkaniec Wejherowa. Mężczyzna został zatrzymany w jednym z mieszkań na terenie powiatu puckiego. Podczas przeszukania lokalu kryminalni znaleźli i zabezpieczyli część rzeczy pochodzących prawdopodobnie z kradzieży oraz odzyskali skradziony motocykl, który trafił już do właściciela.

 

Zatrzymany 33-latek usłyszał trzy zarzuty kradzieży, niewykluczone, iż zostaną mu zarzucone kolejne czyny kradzieży. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Ponadto sprawca działał w warunkach powrotu do przestępstwa, czyli tzw. recydywie, która jest zagrożona karą do 7,5 lat więzienia.