Kolejni nietrzeźwi kierujący w rękach słupskich policjantów - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Kolejni nietrzeźwi kierujący w rękach słupskich policjantów

Data publikacji 25.06.2020

W ciągu dwóch ostatnich dni słupscy policjanci wyeliminowali z dróg 3 nietrzeźwych kierujących. Zarówno kierowca motocykla jak i motoroweru mieli po jednym promilu alkoholu w organizmie, natomiast 40-letnia kobieta wsiadła z kierownicę osobówki mając blisko 3 promile. Wszyscy wkrótce odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 2 lat więzienia.

Efektem wtorkowej i środowej pracy słupskich policjantów w zakresie kontroli trzeźwości jest zatrzymanie 3 osób, które będąc w stanie nietrzeźwości, kierowały motocyklem, motorowerem i pojazdem osobowym. Sprawcami okazali się mężczyźni w wieku 27 i 40-letnia kobieta. Badania trzeźwości wykazały, że kierowali, mając od 1 promila do blisko 3 promili alkoholu w organizmie. Policjanci uniemożliwiali dalszą jazdę, zatrzymywali prawo jazdy i sporządzali dokumentację potrzebną do prowadzenia dalszych czynności.

Pierwsza sytuacja miała miejsce 23 czerwca ok. godz. 16.00 w Słupsku. Okazało się, 40-letnia kierująca pojazdem marki Ford straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w drzewo. Badanie alkomatem wykazało, ze w jej organizmie jest blisko 3 promili alkoholu. Szczęśliwie nie odniosła poważnych obrażeń ciała. Kolejne sprawdzenia trzeźwości odbyły się wczoraj w dwóch miejscowościach powiatu słupskiego. Okazało się, że 27-letni motorowerzysta i 27-letni motocyklista kierowali pojazdami, będąc w stanie nietrzeźwości. Wyniki ich badań pokazały, że w organizmach mają ok. 1 promila alkoholu.

Te osoby wkrótce staną przed sądem. Wszyscy odpowiedzą za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat więzienia. Kobieta dodatkowo odpowie za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Przypominają, że pijani kierowcy są ogromnym zagrożeniem. Pamiętajmy, że konsekwencje bezmyślnego zachowania mogą być tragiczne dla samych kierujących, ich rodzin, a także innych niewinnych osób poruszających się po drodze.

  • Policjant stoi przy rozbitym samochodzie