Wiadomości

Kolejne działania słupskich policjantów na rzecz walki z koronawirusem

Data publikacji 24.06.2020

Słupscy policjanci regularnie prowadzą działania profilaktycznie dotyczące pandemii koronawirusa. Wczoraj przed wejściem do centrum handlowego wspólnie z jego pracownikami przeprowadzili akcję rozdawania maseczek. W trakcie działań policjanci rozmawiali o zasadach bezpieczeństwa i przypominali o nadal obowiązujących obostrzeniach. Pamiętajmy, że troska o życie i zdrowie jest naszą wspólną sprawą. Dbajmy o bezpieczeństwo swoje, swoich bliskich i osób, które są obok nas.

Od początku pandemii koronawirusa funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku prowadzą różnego rodzaju akcje profilaktyczne. Działania ukierunkowane są na zapobieganie i ograniczenie rozprzestrzeniania się choroby Covid-19 oraz wzrost świadomości na temat panującego zagrożenia. W odpowiedzi na widok niezasłoniętych ust i nosa m.in. w sklepach policjanci przeprowadzili spotkania z pracownikami obiektów oraz włączyli się do przekazania maseczek osobom, które nie miały ich na sobie.
 

W trakcie rozmów policjanci informowali pracowników obiektów o potrzebie reagowania na brak maseczek u klientów, a klientom przypominali o obowiązujących przepisach i rozmawiali z nimi na temat potrzeby dbania o bezpieczeństwo w zakresie walki z niewidzialnym wrogiem. Wynikiem wczorajszych działań było m.in. przekazanie 300 maseczek, a przy tym cennych informacji na temat aktualnie obowiązujących przepisów i zaleceń sanitarnych.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo jest naszą wspólną sprawą. Wszystkie ograniczenia i obostrzenia mają na celu ochronę naszego życia i zdrowia. Dlatego bądźmy odpowiedzialni, stosujmy się do zaleceń sanitarnych i dbajmy o siebie nawzajem.