Odpowie za amfetaminę w nerce i lodówce - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Odpowie za amfetaminę w nerce i lodówce

Data publikacji 23.06.2020

Policjanci ze Starogardu Gdańskiego przedstawią dzisiaj zarzuty dotyczące posiadania środków odurzających. Usłyszy je 36-latek, w którego nerce oraz lodówce funkcjonariusze znaleźli amfetaminę. Zatrzymany wczoraj mężczyzna został doprowadzony do komendy, gdzie spędził noc w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Za posiadanie narkotyków Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduję karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj po południu starogardzcy kryminalni, którzy na co dzień zajmują się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali mężczyznę, który posiadał środki odurzające. Do zdarzenia doszło na terenie jednego z miejscowych ogrodów działkowych. Policjanci w wyniku pracy operacyjnej ustalili, że 36-latek, który przebywa w tym rejonie może posiadać przy sobie narkotyki.

Podczas przeszukania mężczyzny, funkcjonariusze znaleźli w nerce przypiętej do pasa zwitek foli aluminiowej z białym proszkiem. Badanie testerem wykazało, że była to amfetamina. Kryminalni sprawdzili również, czy starogardzianin nie posiada narkotyków w miejscu zamieszkania. Podczas tej kontroli policjanci znaleźli w lodówce worek foliowy, w którym również znajdowała się amfetamina. W wyniku interwencji funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie blisko 100 gramów tego narkotyku.

Mężczyzna został doprowadzony do starogardzkiej komendy, gdzie spędził noc w policyjnym areszcie. Jeszcze dzisiaj śledczy przedstawią w tej sprawie zarzuty dotyczące posiadania środków odurzających.

Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.