Spowodował wypadek i uciekł –został zatrzymany - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Spowodował wypadek i uciekł –został zatrzymany

Data publikacji 23.06.2020

W niedzielę w Kątach Rybacki doszło do zderzenia samochodu z motocyklem. Pasażerka motocykla z obrażeniami została przewieziona do szpitala, a sprawca wypadku przed przyjazdem policji uciekł. Następnego dnia został zatrzymany przez krynicki patrol. Badanie narkotestem wstępnie potwierdziły zawartość amfetaminy. Dziś usłyszał zarzuty.

W niedzielę około godziny 19:20 dyżurny nowodworskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że w Kątach Rybackich doszło do zderzenia samochodu z motocyklem i, że sprawca wypadku uciekł. Na miejsce od razu pojechali policjanci, gdzie przeprowadzili oględziny, wykonali dokumentację fotograficzną, zabezpieczyli ślady oraz monitoring. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem m-ki Audi nie zachował bezpiecznej odległości od motocykla m-ki Honda i uderzył w niego. W wyniku zderzenia pasażerka motocyklisty doznała urazu barku i biodra. Policjanci ustalili również, że sprawca wypadku porzucił swój samochód około 400 metrów od zdarzenia a następnie oddalił się pieszo w kierunku Krynicy Morskiej. W rozmowie ze świadkami zdarzenia funkcjonariusze ustalili rysopis sprawcy.

Wczoraj o godz. 6:30 policjanci z Krynicy Morskiej w trakcie patrolu zauważyli mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi, a w rozmowie z nim potwierdzili, że jest sprawcą niedzielnego wypadku. 31-letni mieszkaniec Olsztyna został zatrzymany i przewieziony do komendy w Nowym Dworze Gdańskim. Na miejscu został przebadany na zawartość alkoholu – był trzeźwy. Badanie narkotestem wstępnie potwierdził zawartość amfetaminy. 31-latek wczorajszą noc spędził w policyjnym areszcie. Dziś na podstawie zebranych dowodów usłyszał zarzuty spowodowania wypadku drogowego, ucieczki z miejsca zdarzenia oraz za kierowanie pojazdem będąc pod wpływem środków odurzających. Grozi mu do 3 lat.

  • Policjant z zatrzymanym