Policjanci zabezpieczali zgromadzenia na Placu Przyjaciół Sopotu - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci zabezpieczali zgromadzenia na Placu Przyjaciół Sopotu

Data publikacji 22.06.2020

Sopoccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku zabezpieczali wczorajsze zgromadzenia, które odbyły się na Placu Przyjaciół Sopotu. Przez cały czas trwania zgromadzeń policjanci czuwali nad bezpieczeństwem uczestników, mieszkańców i turystów odwiedzających kurort. Było bardzo spokojnie.

Wczoraj (21.06.2020 r.) w godz. 16.00-20.00 policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie wspólnie z funkcjonariuszami z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku zabezpieczali zgromadzenia, które odbyły się na Placu Przyjaciół Sopotu. Przez cały czas trwania zgromadzeń policjanci dbali o porządek i bezpieczeństwo uczestników, mieszkańców i turystów odwiedzających kurort. W działania zaangażowani byli policjanci różnych służb, a całość zabezpieczenia przebiegła bardzo spokojnie. W trakcie zabezpieczeń funkcjonariusze nie odnotowali zdarzeń związanych z zakłócaniem ładu i porządku publicznego.

Przypominamy, że zgodnie z obostrzeniami wprowadzonymi w związku z walką z koronawirusem obowiązuje zakaz zgromadzeń oraz imprez powyżej 150 osób (z wyjątkiem zakładów pracy). Ponadto obowiązuje utrzymanie co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi, a wyłączeni z tego obowiązku są:

- rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13. roku życia),

- osoby wspólnie mieszkające lub gospodarujące,

- osoby niepełnosprawne, niemogące się samodzielnie poruszać, osoby z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego i ich opiekunowie,

- osoby, które zasłaniają usta i nos.

W miejscach publicznych, gdzie nie mamy możliwości zachowania 2 metrów odległości od innych osób, należy zasłaniać usta i nos. Dbajmy wszyscy o siebie i wspólnie zapobiegajmy rozprzestrzenianiu się koronawirusa.