Wkrótce wakacje – policjanci na rowerach i wywiadowcy już w akcji - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Wkrótce wakacje – policjanci na rowerach i wywiadowcy już w akcji

Data publikacji 19.06.2020

Na ulicach Sopotu spotkać można już wielu turystów. Nad ich i mieszkańców bezpieczeństwem czuwają już policjanci z ogniwa wodno-rowerowego. Funkcjonariusze na rowerach patrolują okolice pasa nadmorskiego, parki, szlaki piesze i rowerowe oraz inne miejsca, gdzie radiowóz nie może wjechać. Działają też policyjni wywiadowcy. Ponadto w Urzędzie Miasta Sopotu odbyło się spotkanie służb poświęcone zabezpieczeniu sezonu letniego. Jego ideą jest wymiana doświadczeń i wypracowanie wspólnych działań w celu zwiększenia bezpieczeństwa osób przebywających w Sopocie.

Ładna pogoda sprawia, że na ulicach Sopotu można już spotkać wielu turystów. Dlatego sopoccy policjanci w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców i wszystkich osób odwiedzających kurort rozpoczęli już sezon rowerowy. Teraz to nie tylko patrole piesze czy służba z wykorzystaniem radiowozów, ale również mundurowi na jednośladach dbają o nasze bezpieczeństwo. Taka forma pełnienia służby sprawdza się w Sopocie już od kilku lat. W okolicy pasa nadmorskiego, w parkach, w zaułkach kamienic, czy w innych trudno dostępnych terenach sprawdzają się w stu procentach.

Zadaniem policyjnej grupy rowerowej jest patrolowanie miejsc, gdzie radiowóz nie może wjechać, a patrol pieszy dotrze nieco później. Najczęściej można ich spotkać na obszarach rekreacyjnych i turystycznych, w parkach, na szlakach pieszych i rowerowych.

Nad bezpieczeństwem wszystkich osób przebywających w Sopocie czuwają także policyjni wywiadowcy. Działają oni głównie w nocy, a dzięki cywilnym ubraniom i samochodom mogą bez zwracania na siebie uwagi interweniować tam, gdzie policyjny radiowóz mógłby spłoszyć przestępców lub wzbudzić niepotrzebne reakcje świadków. Ich zadaniem jest szybka reakcja na łamanie prawa. Co ważne, są w stałej łączności z oznakowanymi patrolami i w razie potrzeby mogą liczyć na ich wsparcie.

Ponadto w minioną środę (17.06.2020 r.) w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców i turystów w Urzędzie Miasta Sopotu spotkały się wszystkie służby dbające o bezpieczeństwo w mieście, w tym kierownictwo Komendy Miejskiej Policji w Sopocie, by porozmawiać o zabezpieczeniu sezonu letniego 2020. Spotkanie miało na celu wymianę poglądów i doświadczeń, zacieśnienie współpracy pomiędzy instytucjami w zakresie poprawy bezpieczeństwa i reagowania na wszelkie przypadki łamania przepisów prawa. Omówione zostały również zasady współpracy służb, łączności między nimi i wzajemnego wsparcia przy wykonywaniu zadań.

Pamiętajmy jednak, że bezpieczeństwo zależy także od nas samych. Stosujmy się do podstawowych zasad bezpieczeństwa, a także obostrzeń wprowadzonych w związku z walką z koronawirusem.

  • Policjanci jadą na rowerach
  • Policjanci jadą na rowerach