Wiadomości

Policjanci zatrzymali mężczyznę za posiadanie znacznej ilości narkotyków

Data publikacji 18.06.2020

W poniedziałek policjanci pojechali na interwencję domową, podczas której znaleźli narkotyki i sprzęt do ich produkcji. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który przyznał się, że jest właścicielem narkotyków i urządzeń. Wczoraj 35-letni mieszkaniec Gdyni usłyszał zarzuty. Za naruszenie przepisów grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat.

W poniedziałek około 23.00 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o tym, że mężczyzna znęca się nad swoją partnerką. Na miejsce natychmiast wysłano policjantów, jednak sprawca zdążył już wyjść z mieszkania. Funkcjonariusze przeszukali pobliski teren i zauważyli mężczyznę odpowiadającego sporządzonemu wcześniej rysopisowi. Mundurowi w trakcie interwencji zauważyli, że 35-latek miał w siatce metalowy młynek z narkotykami. Policjanci w trakcie dalszej pracy znaleźli w mieszkaniu mężczyzny plastikowy pojemnik z białym proszkiem, metalowe pudełko z zawartością suszu roślinnego, a pod poduszką plastikowe pudełko również z suszem roślinnym. Ponadto w tym mieszkaniu był specjalistyczny sprzęt i doniczki do uprawy marihuany. Mundurowi znaleźli ponad 200 g marihuany i kokainę.

Policjanci przewieźli mieszkańca Gdyni do komisariatu, a następnie do celi policyjnej.

Wczoraj przedstawiono mężczyźnie zarzuty za posiadanie znacznej ilości środków odurzających oraz za posiadanie przyrządów przeznaczonych do niedozwolonego przetwarzania marihuany. Za naruszenie przepisów z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

  • logo kwp