Wypadek z udziałem motocyklisty w Rozpędzinach - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Wypadek z udziałem motocyklisty w Rozpędzinach

Data publikacji 18.06.2020

Wczoraj w godzinach południowych w miejscowości Rozpędziny gm. Kwidzyn doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego i motocykla. 36-letni kierowca jednośladu został przetransportowany przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala w Grudziądzu. Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności zdarzenia i apelują do kierowców o ostrożność.

Wczoraj (17.06.br.) około godziny 14.00 dyżurny z kwidzyńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Rozpędziny gm. Kwidzyn. Na miejsce zdarzenia natychmiast skierowani zostali policjanci. Mundurowi zabezpieczyli miejsce wypadku, przeprowadzili oględziny oraz sporządzili dokumentację fotograficzną. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 44-letnia mieszkanka Rozpędzin, kierująca pojazdem marki Kia, wyjeżdżając ze swojej posesji, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu 36-letniemu mężczyźnie kierującemu motorem m-ki Yamaha. Kobieta doprowadziła do bocznego zderzenia pojazdów i przewrócenia się motocyklisty.

Na miejsce przyleciało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Mężczyzna z ciężkimi obrażeniami ciała został przetransportowany do Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu. Na czas czynności procesowych ruch na drodze DW 532 został wstrzymany.

Śledczy teraz wyjaśniają dokładne okoliczności zdarzenia drogowego.

  • miejsce wypadku