Wiadomości

Policjanci oraz pracownicy cywilni z Lęborka dołączyli do akcji #GaszynChallenge

Data publikacji 17.06.2020

Policjanci i pracownicy cywilni z Komendy Powiatowej Policji w Lęborku z dumą przyjęli wyzwanie #GaszynChallenge, w ramach którego zbierane są środki finansowe na leczenie 18-miesięcznego Wojtusia oraz inne dzieci chore na SMA. Do włączenia się do akcji policjanci zostali nominowani przez kolegów z KPP Kartuzy oraz Druhów z OSP Lębork.

Sama akcja zapoczątkowana lokalnie przez strażaków ochotników z Gaszyna swoim zasięgiem niespodziewanie objęła teren niemal całej Polski, a nawet wykroczyła poza jej granice.
Zasady wyzwania są bardzo proste, a polegają na wykonaniu przez nominowane osoby lub przedstawicieli nominowanych instytucji 10 pompek bądź 10 przysiadów i wpłacie minimum 5 zł na rzecz chorego na SMA Wojtusia z Galewic, lub w łatwiejszej wersji na samej wpłacie minimum 10 zł. Lęborscy funkcjonariusze wsparli tym samym działania mające na celu niesienie pomocy Wojtusiowi, jak i innym, znajdującym się w podobnej sytuacji dzieciom.

 

Każdy, kto ukończy wyzwanie, nominuje kolejne przynajmniej trzy osoby lub instytucje, które muszą jak najszybciej podjąć wyzwanie i wykonać wymienione zadanie.

 

Zadanie zostało wykonane, a lęborscy policjanci nominowali do wyzwania:
- kolegów żołnierzy z Morskiej Jednostki Rakietowej w Siemirowicach
- kolegów leśników z Nadleśnictwa w Lęborku
- kolegów z placówki Straży Granicznej w Łebie

 

Pamiętajmy też, że kolejne dzieci zmagające się z rdzeniowym zanikiem mięśni czekają na nasze wsparcie. Dlatego pompujemy już nie tylko dla Wojtusia! Dzięki uzbieranej kwocie chłopczyk będzie walczył o marzenia, a pompujemy dalej i nominujemy dla kolejnych chorych dzieciaków!
Linki do skarbonek dzieci chorych na SMA, znajdują się na stronie fundacji siepomaga.pl

 

Wojtkowi, Tosi oraz Darii, oraz innym Małym Bohaterom życzymy dużo zdrowia i trzymamy za Was kciuki. Pomagamy i chronimy. Powodzenia!