Policjanci uratowali 34-latka i pomogli wrócić do domu 82-latce - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci uratowali 34-latka i pomogli wrócić do domu 82-latce

Data publikacji 16.06.2020

Policjanci uratowali życie 34-latka, którego z wieloma ranami ciętymi odnaleźli w na plaży. Funkcjonariusze zatamowali krwawienie i wezwali ratowników medycznych. Wczoraj przed godz. 22.00 funkcjonariusze odebrali zgłoszenie o 82-latce, która się zgubiła. Policjanci ustalili jej adres i pomogli jej wrócić do domu.

W miniony weekend asp. Piotr Podlacha oraz sierż. szt. Grzegorz Grzywna, funkcjonariusze z komisariatu Śródmieście nad ranem odebrali zgłoszenie o mężczyźnie, który zamierzał odebrać sobie życie. Mężczyzna zadzwonił na numer ratunkowy i poprosił o pomoc. Powiedział, że sam się ranił i znajduje się na plaży, jednak nie powiedział dokładnie gdzie się znajduje.
Funkcjonariusze natychmiast pojechali w rejon plaży w Sobieszewie. W tym czasie dyżurny koordynował pracę policjantów i powiadomił inne jednostki, ponieważ z lokalizacji telefonu mężczyzny nie wynikało jednoznacznie, gdzie się znajduje. Mundurowi zaczęli przeszukiwać plażę, wydmy oraz okolice. Po przejściu kilkuset metrów funkcjonariusze za konarami drzew w pobliżu wydm odnaleźli 34-letniego mieszkańca Gdańska. Mężczyzna miał wiele ran ciętych w okolicy nadgarstka, szyi oraz nogach. Mocno krwawił i policjanci natychmiast udzielili mu pomocy przedmedycznej. Wykorzystując opatrunki osobiste, funkcjonariusze zatamowali krwawienie i wezwali ratowników medycznych. Mundurowi odnaleźli i uratowali 34-latka w ostatniej chwili, był mocno wychłodzony. Jak się okazało, mężczyzna zażył wcześniej sporą ilość silnych leków przeciwbólowych i wypił alkohol. Obecnie nadal znajduje się pod opieką lekarzy. Sprawą zajmie się także dzielnicowy i w przypadku konieczności powiadomi inne instytucje pomocowe.

To nie jedyne w ostatnim czasie uratowane przez gdańskich policjantów życie ludzkie. Wczoraj tuż przed godz. 22.00 policjanci z komisariatu przy ul. Platynowej odebrali zgłoszenie o kobiecie, która zgubiła się, nie zna adresu pobytu oraz nie komunikuje się w języku polskim. Funkcjonariusze pojechali w rejon ul. Piotrkowskiej i zastali tam zgłaszających oraz 82-letnią obywatelkę Rosji. Jeden z mężczyzn był obywatelem Ukrainy i dość sprawnie tłumaczył kobiecie pytania policjantów. Okazało się, że 82-latka zabłądziła i przekazała mundurowym jedynie numer bloku oraz mieszkania, w którym się zatrzymała. Dzięki doskonałej  znajomości rejonu policjanci szybko ustalili dokładny adres rodziny zagubionej kobiety i szczęśliwie pomogli wrócić jej do domu.

  • Policjanci stoją