Wiadomości

Blisko 200 osób przekroczyło prędkość, a 3 kierowały w stanie nietrzeźwości. Policjanci apelują o rozsądek

Data publikacji 15.06.2020

W czasie weekendowych działań słupscy policjanci skontrolowali ponad 500 kierujących. W blisko 200 przypadkach powodem sprawdzeń było niestosowanie się do obowiązujących przepisów dotyczących prędkości. Prawo jazdy utraciło 13 osób, których licznik wskazał o ponad 50 km/h za dużo w obszarze zabudowanym. Uprawnienia utracili również nietrzeźwi kierujący, którzy w swoich organizmach mieli ponad 2 promile alkoholu. Policjanci apelują o rozsądek i zapowiadają kontynuację stanowczych reakcji wobec tych, którzy stanowią zagrożenie na drodze.

Jednym z zadań realizowanych codziennie przez funkcjonariuszy drogówki jest zapewnienie bezpieczeństwa na drodze. Każdego dnia na ulicach Słupska i powiatu widać policjantów, którzy reagują na wykroczenia i przestępstwa drogowe. W czasie minionych działań pn. „Bezpieczny Weekend Boże Ciało” policjanci słupskiej drogówki skontrolowali 523 pojazdy, ujawnili 186 naruszeń związanych z przekroczeniem prędkości i zatrzymali 13 praw jazdy osobom, które na pedał gazu nacisnęły zdecydowanie za mocno. Swoje uprawnienia utraciło też 3 kierujących, którzy za kółko wsiedli w stanie nietrzeźwości.

Mając na względzie szeroko rozumiane bezpieczeństwo, w czasie jakichkolwiek działań policjanci reagują na wszystkie zachowania niezgodne z prawem. Po raz kolejny okazuje się, że najczęściej popełnianym błędem przez kierowców jest przekroczenie dozwolonej prędkości, która statystycznie podawana jest za najczęstszą przyczynę wypadków drogowych. Niestety nadal widoczny jest obraz rażących zaniedbań po stronie osób, które po spożyciu alkoholu wsiadają za kierownicę.

Pamiętajmy, że w większości przypadków o bezpieczeństwie na drodze decyduje tzw. czynnik ludzki. Często to od nas samych zależy, jak będzie przebiegać podróż nasza i innych osób. W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego należy stosować się do obowiązujących przepisów, zwracać uwagę na ograniczenia prędkości i nie wsiadać za kółko po spożyciu alkoholu. Pamiętajmy, że brak wyobraźni na drodze może doprowadzić do nieszczęścia, którego konsekwencje na zawsze pozostają w pamięci kierowcy.