Podsumowanie długiego weekendu - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Podsumowanie długiego weekendu

Data publikacji 15.06.2020

Pomorscy policjanci przez 5 dni prowadzili wzmożone działania na drogach. Mniej wypadków, mniej osób rannych – to bilans długiego weekendu na pomorskich drogach. Przed nami wakacje. Policjanci apelują o rozważną i ostrożną jazdę. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo na naszych drogach.

W dniach 10-14 czerwca br. pomorscy policjanci prowadzili wzmożone działania ukierunkowane na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Patrole drogówki w pojazdach oznakowanych i nieoznakowanych obecne były zarówno na głównych ciągach komunikacyjnych naszego regionu, jak również na drogach lokalnych.

Działania koncentrowały się na podwyższeniu świadomości kierowców w zakresie bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym, dostosowania prędkości do warunków panujących na drodze oraz prawidłowego korzystania z pasów bezpieczeństwa.

W trakcie długiego weekendu w województwie pomorskim było zdecydowanie mniej wypadków drogowych i osób poszkodowanych w wypadkach niż w roku ubiegłym.
Przez 5 dni doszło do 20 wypadków drogowych, w wyniku których 24 osoby zostały ranne, a dwie zginęły. W roku 2019 wypadków było 34, 47 osób zostało rannych, a 2 poniosły śmierć. Zatrzymano mniej nietrzeźwych kierujących – 58. W roku ubiegłym było ich 70.

Podczas przedłużonego weekendu nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego czuwali także policjanci  z pomorskiej grupy „Speed”. W trakcie tylko jednego dnia działań stwierdzili 71 wykroczeń oraz 2 przestępstwa, w tym dokonanie korekty przebiegu pojazdu. 8 kierującym zatrzymano prawa jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.           
Przypominamy, że popełnienie takiego wykroczenia skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy na okres 3 miesięcy, mandatem karny oraz 10 punktami karnymi.

 Przed nami wakacje. Policjanci apelują o rozważną i ostrożną jazdę. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo na naszych drogach.