Chciał przekupić policjanta, został zatrzymany - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Chciał przekupić policjanta, został zatrzymany

Data publikacji 15.06.2020

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który próbował przekupić policjanta, by ten odstąpił od czynności służbowych. 62-latek jechał jako pasażer w samochodzie kierowanym przez swojego 17-letniego syna nie mającego uprawnień i by uniknąć konsekwencji próbował wręczyć funkcjonariuszowi łapówkę. Policjant na obu mężczyzn nałożył mandaty. 62-latek już usłyszał zarzuty, teraz grozi mu do 10 pozbawienia wolności.

W środę 10 czerwca br. w Węgorzynku policjant zatrzymał do kontroli kierującego mazdą. Jak się okazało samochodem kierował 17-letni mieszkaniec Miastka, który nie posiada prawa jazdy. Policjant w związku z popełnionymi wykroczeniami nałożył dwa mandaty. Na kierowcę za kierowanie pojazdem mechanicznym bez uprawnień oraz na 62-letniego pasażera za dopuszczenie do kierowania pojazdem mechanicznym osobę nieuprawnioną.

W trakcie czynności 62-latek próbował wręczyć  policjantowi pieniądze, aby funkcjonariusz odstąpił od czynności służbowych.62-latek został zatrzymany i przewieziony do komisariatu.

Mężczyzna został już przesłuchany. Śledczy przedstawili mu zarzut udzielenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat. Policjanci do sądu prześlą także wnioski o ukaranie w związku z popełnionymi przez mężczyzn wykroczeniami.