Zderzenie motocyklisty z samochodem - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Zderzenie motocyklisty z samochodem

Data publikacji 12.06.2020

Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło w czwartek na drodze krajowej nr 22. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 44-letni kierowca motocykla nie zachował bezpiecznej odległości między pojazdami najechał na samochód marki Renault Master, a następnie uderzył w jadący z naprzeciwka pojazd marki Audi. W wyniku tego zderzenia pasażerka motocykla trafiła do szpitala. Mundurowi wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia oraz apelują do wszystkich kierowców o stosowanie się do przepisów drogowych.

W miniony czwartek o godzinie 12.35 oficer dyżurny malborskiej  policji odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na drodze krajowej nr 22 w miejscowości Gnojewo. Natychmiast na miejsce zostali wysłani policjanci ruchu drogowego oraz służby ratownicze. Pracujący na miejscu zdarzenia funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 44-letni kierowca motocykla marki Kawasaki nie zachował bezpiecznej odległości między pojazdami  uderzył w lewy bok samochodu marki Renault Master, a następnie uderzył w lewy bok jadącego z naprzeciwka pojazdu marki Audi. Mundurowi przesłuchali świadków tego zdarzenia. Technik kryminalistyki sporządził dokumentację fotograficzną i wykonał szkic sytuacyjny. Badanie alkomatem wykazało, że osoby kierujące pojazdami uczestniczącymi w zdarzeniu drogowym były trzeźwe.

Do szpitala została przewieziona 55-letnia pasażerka motocykla, która tego samego dnia go opuściła. Wraz z ładną pogodą na naszym drogach pojawiła się większa liczba motocykli. Jest to także czas, w którym dochodzi do większej ilości zdarzeń drogowych z udziałem motocyklistów. Policjanci apelują do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych. Pamiętajmy, że w przypadku nawet najdrobniejszej kolizji motocykla i samochodu, to motocyklista ma najmniejsze szanse na przeżycie. Przed wykonaniem manewru skrętu czy zmiany pasa spójrzmy uważnie w lusterka. Motocykl często staje się widoczny dopiero w ostatnim momencie.