Wiadomości

Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie zmierzyła się z wyzwaniem #GaszynChallenge

Data publikacji 12.06.2020

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie podjęli wyzwanie #GaszynChallenge, w ramach którego zbierane są środki finansowe na leczenie 18-miesięcznego Wojtusia oraz inne dzieci chore na SMA. Do włączenia się do akcji policjanci nominowali kolejno Straż Miejską w Wejherowie, Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie oraz 18 Wojskowy Oddział Gospodarczy w Wejherowie.

Sama akcja zapoczątkowana lokalnie przez strażaków ochotników z Gaszyna swoim zasięgiem niespodziewanie objęła teren niemal całej Polski, a nawet wykroczyła poza jej granice.

Zasady wyzwania są bardzo proste, a polegają na wykonaniu przez nominowane osoby lub przedstawicieli nominowanych instytucji 10 pompek bądź 10 przysiadów i wpłacie minimum 5 zł na rzecz chorego na SMA Wojtusia z Galewic lub w łatwiejszej wersji na samej wpłacie minimum 10 zł. Wejherowscy funkcjonariusze wsparli tym samym działania mające na celu niesienie pomocy Wojtusiowi jak i innym, znajdującym się w podobnej sytuacji dzieciom.

Każdy, kto ukończy wyzwanie, nominuje kolejne przynajmniej trzy osoby lub instytucje, które muszą jak najszybciej podjąć wyzwanie i wykonać wymienione zadanie.

Zadanie zostało wykonane, a dalsze nominacje otrzymały:

- Straż Miejska w Wejherowie

- Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie

- 18 Wojskowy Oddział Gospodarczy w Wejherowie

Pamiętajmy też, że kolejne dzieci zmagające się z rdzeniowym zanikiem mięśni czekają na nasze wsparcie. Dlatego pompujemy już nie tylko dla Wojtusia! Dzięki uzbieranej kwocie chłopczyk będzie walczył o marzenia, a pompujemy dalej i nominujemy dla kolejnych chorych dzieciaków!

Linki do skarbonek dzieci chorych na SMA znajdują się na stronie fundacji Siepomaga.

Wspólnie zawalczmy o ich życie dzieci!