Wiadomości

Po narkotykach i pomimo zakazu sądowego przewoził autem 7-letniego syna

Data publikacji 10.06.2020

Policjanci drogówki zatrzymali 35-letniego kierowcę forda, który był pod wpływem narkotyków, posiadał narkotyki i miał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. W takich okolicznościach mężczyzna przewoził autem siedmioletniego syna.

Wczoraj wieczorem na ul. Na Stoku funkcjonariusze drogówki zatrzymali do kontroli 35-latka z Gdańska kierującego fordem fiesta. Podczas interwencji i po sprawdzeniu danych kierowcy, który autem podróżował ze swoim siedmioletnim synem, okazało się, że mężczyzna ma sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych ważny do lutego 2022 roku. W związku z tym, że 35-latek w przeszłości był notowany między innymi za przestępstwa narkotykowe, policjanci przeszukali jego pojazd, w którym znaleźli dwa woreczki strunowe z białym proszkiem – najprawdopodobniej amfetaminą. Wstępne badanie kierującego testerem na obecność narkotyków potwierdziło, że 35-latek był też pod wpływem środka odurzającego. Mężczyzna z w rozmowie z funkcjonariuszami przyznał, że wcześniej zażywał amfetaminę i palił marihuanę. W takich okolicznościach gdańszczanin przewoził fordem swojego 7-letniego syna. Chłopiec natychmiast został przekazany pod opiekę matki, która jechała przed 35-latkiem innym samochodem.

W trakcie kontroli forda fiesta wyszło na jaw, że pojazd od trzech lat nie posiada aktualnych badań technicznych oraz nie ma wykupionej obowiązkowej polisy OC. Funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu, a o braku obowiązkowego ubezpieczenia zostanie poinformowany ubezpieczeniowy fundusz gwarancyjny, który za takie niedopełnienie obowiązku przewiduje karę do 5200 złotych.

35-latek został zatrzymany, a jego auto odholowano na parking strzeżony. Od kierującej w szpitalu pobrano krew do badań na zawartość narkotyków, a substancje, które policjanci znaleźli w samochodzie gdańszczanina, zostały zabezpieczone i przekazane biegłemu do badań.
Za złamanie zakazu sądowego grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Posiadanie środków odurzających zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

  • logo kwp