Włamał się do piwnicy, został zatrzymany - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Włamał się do piwnicy, został zatrzymany

Data publikacji 10.06.2020

Policjanci z Gdańska zatrzymali 38-letniego mieszkańca Gdańska podejrzanego o włamanie do piwnicy. Sprawca z wnętrza ukradł przedmioty o wartości powyżej 700 zł, m.in. lustro, maszynę do szycia, walizkę i inne przedmioty, które można spieniężyć. Śledczy przedstawili mu zarzut kradzieży z włamaniem, za to przestępstwo grozi 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci sprawdzą, czy mężczyzna ma związek z podobnymi przestępstwami.

Policjanci z Oliwy pracowali nad sprawą kradzieży z włamaniem do piwnicy mieszczącej się w jednym z bloków. Sprawca najpierw wyważył drzwi, a potem z pomieszczenia ukradł m.in. kryształowe lustro, maszynę do szycia, walizkę. Straty wyceniono łącznie na ponad 700 zł. Sprawą od razu zajęli się kryminalni z komisariatu, którzy bardzo szybko ustalili sprawcę tych włamań i w jednym z mieszkań zatrzymali 38-letniego gdańszczanina. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Policjanci sprawdzają, czy mężczyzna ma związek z podobnymi kradzieżami, do których dochodziło w ostatnim czasie na terenie gdańskiej Oliwy.

Wczoraj 38- latek na podstawie zebranych dowodów usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem.
Mężczyzna w przeszłości był notowany za przestępstwa przeciwko mieniu. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

  • zatrzymany i policjant