Ukradli samochód i spowodowali kolizję, zostali zatrzymani w pościgu - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Ukradli samochód i spowodowali kolizję, zostali zatrzymani w pościgu

Data publikacji 09.06.2020

Lęborscy policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Lęborka, którzy wczoraj po godz. 13.00 ukradli samochód w centrum miasta, a następnie jadąc po alkoholu, spowodowali kolizje z innym autem i uciekli z miejsca zdarzenia. Obydwoje byli pod wpływem alkoholu. Zostali zatrzymani w pościgu po kilku minutach od zdarzenia. Teraz odpowiedzą za te wszystkie czyny przed sądem. Grozi im do 5 lat więzienia.

Funkcjonariusze z Lęborka otrzymali zgłoszenie o kolizji pojazdów na terenie Lęborka. Z informacji przekazanych od zgłaszających wynikało, że sposób jazdy kierowcy mercedesa sprintera oraz pasażera, mógł wskazywać na to, że są oni nietrzeźwi. Policjanci niezwłocznie rozpoczęli sprawdzanie przyległych ulic w poszukiwaniu mężczyzn, gdyż po kolizji uciekli z miejsca zdarzenia. Po chwili mężczyźni zostali zauważeni przez mundurowych i po krótkim pościgu zatrzymani. Dalsze czynności policjantów doprowadziły do ustalenia wszystkich okoliczności tej sprawy i przebiegu zdarzenia. Okazało się, że mężczyźni najpierw ukradli samochód, którym się poruszali, a następnie uczestniczyli w kolizji z innym pojazdem i oddalili się z miejsca zdarzenia. Obydwoje byli pod wpływem alkoholu i mieli w wydychanym powietrzu prawie 3 promile alkoholu. Zostali zatrzymani i doprowadzeni do policyjnej izby zatrzymań.

 

Zatrzymani 41-latek i 33-latek, obaj mieszkańcy Lęborka, usłyszą dziś zarzuty dotyczące kradzieży pojazdu, a 41-latek dodatkowo odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej. W świetle obowiązujących przepisów grozić im może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.