Wiadomości

Zatrzymano dwóch pijanych kierowców, jednego z nich policjant po służbie

Data publikacji 08.06.2020

W miniony weekend policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku interweniowali wobec 2 osób, które wsiadły za kierownicę w stanie nietrzeźwości. Jedna z nich została ujęta przez funkcjonariusza policji będącego w czasie wolnym. Zatrzymano także dwóch kierowców posiadających sądowe zakazy prowadzenia pojazdów i ukarano 76 osób, które nie stosowały się do obowiązujących ograniczeń prędkości.

W miniony weekend słupscy policjanci kilkakrotnie interweniowali wobec osób, które podejrzewali o popełnianie przestępstw drogowych. Będąc w stanie nietrzeźwości, za kierownicę zdecydowały się wsiąść 2 osoby w wieku od 22 do 54 lat. 22-latek swoją niebezpieczną jazdą zwrócił uwagę policjanta będącego po służbie. Funkcjonariusz zobaczył jak młody mężczyzna uderzył pojazdem marki Honda w ogrodzenie, a następnie zostawił swój pojazd i zaczął uciekać. Reakcja policjanta była natychmiastowa. Policjant uniemożliwił ucieczkę kierowcy i powiadomił dyżurnego, który na miejsce skierował patrol ruchu drogowego. Badanie alkomatem zatrzymanego mężczyzny wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Drugą osobą, która zdecydowała się wsiąść za kierownicę w stanie nietrzeźwości był 54-letni mężczyzna, który swoją jazdę zakończył uderzając w znak drogowy. Badanie wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Obaj zatrzymani kierowcy odpowiedzą wkrótce przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do dwóch lat więzienia.

Ponadto w trakcie weekendu funkcjonariusze zatrzymali 3 kierowców w wieku od 23 do 59, którzy kierowali pojazdami pomimo wydanym przez sąd zakazom. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Dodatkowo w ten weekend, funkcjonariusze ze Słupska nałożyli 76 mandatów za niestosowanie się do obowiązujących ograniczeń prędkości, a także zatrzymali prawa jazdy na 3 miesiące 5 kierującym, którzy zdecydowali się jechać za szybko o więcej niż 50 km/h w terenie zabudowanym.

Przypominamy, że prędkość jest jedną z przyczyn wypadków drogowych.

  • policjant kontroluje kierowcę